واشر تفلونی

واشرهای ساخته شده از تفلون (پلی تترافلورواتیلن، پی تی اف ای یا PTFE) دارای مقاومت شیمیایی با ضریب اصطکاک پایین می باشد. همچنین به دلیل دارا بودن تاییدیه FDA قابل استفاده در صنایع غذایی است.

واشر تفلون (پلی تترافلورواتیلن، پی تی اف ای یا PTFE) برای مواد قلیایی مایع و فلور پیشنهاد نمی شود.

مواد اولیه تفلون را از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و روسیه وارد کشور نموده، آن را بصورت لوله و میلگرد با همان تکنولوژی اروپایی تولید و در نهایت به واشر تبدیل می نماید.

لازم به توضیح اینکه شرکت، توانایی تولید واشر در ابعاد خارجی ۱۰ الی ۱۰۰ میلیمتر و ضخامت و قطر داخلی به سفارش مشتری را دارد.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

image
ویژگی­‌های گسکت PTFE

جنس تفلون در برابر سایش بسیار مقاوم است در واقع می­توان گفت کمترین سایش را دارد. همچنین مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی و بازی داشته که این ویژگی آن سبب شده تا در فولاد، پتروشیمی، نفت و گاز استفاده­های فراوانی از آن صورت بگیرید. علاوه بر این گسکت­های تفلونی می­تواند تا حرارتی برابر با ۲۶۰ درجه را تحمل کرده که آن را تبدیل به یک وسیله بسیار کاربردی می­کند.

عدم چسبندگی جنس تفلون موجب شده تا از این مدل گسکت­ها در صنعت برای موارد پیشرفته بهره­های بسیاری برده و کارآمد عمل کند. همچنین جنس PTFE در برابر UV از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است که برای آن یک امتیاز محسوب می­شود. مقاومت این جنس در برابر رطوبت بسیار چشمگیر بوده که بدون کوچک‌ترین مشکل و یا نگرانی می­توانید از آن­ها در شرایط رطوبتی بالا استفاده کنید. از گسکت­های تفلونی زمانی استفاده می­شود که سایر مواد نتوانند شرایط پروژه با دامنه دما بالا، مقاومت شیمیایی و یا ساییدگی و اصطکاک را تحمل کنند. این جنس زمانی که برای کاربردهای دینامیکی پر سرعت و یا فشارهای شدید در نظر گرفته می­شود، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

خواص بی­نظیر تفلون موجب شده تا تولید گسکت تفلونی کاری عقلانی و بسیار با صرفه باشد. البته پیشنهاد می­کنیم اگر قصد خرید گسکت دارید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کرده تا با توجه به نیاز خود بتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که می­توان جنس تفلون را با دیگر جنس­ها مانند برنز، کربن، گرافیت، الیاف شیشه و… ترکیب و آن را تقویت کرد که امروزه این ترکیبات در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد

    مشاوره تلفنی