طناب نسوز

طناب نسوز ، همچنین به عنوان طناب سیلیکات آلومینیوم شناخته شده است که از فیبر سرامیکی باکیفیت بالا به‌عنوان مواد خام و اضافه کردن نخ رشته‌ای سبک و بافته شده توسط فرآیند خاص ساخته شده است.

پکینگ از سیم آلیاژ مقاوم در برابر حرارت و یا نخ الیاف سرامیکی تقویت‌ شده با نخ شیشه عاری از مواد قلیایی بافته‌ شده است. فیبر شیشه‌ای یا سیم فولاد آلیاژی مقاوم در برابر حرارت و دیگر مواد تقویت‌کننده را می‌توان به طناب سرامیکی با توجه به درجه حرارت‌های مختلف و موارد مختلف اضافه کنند.

طناب سرامیکی را می‌توان به صورت پکینگ نسوز پیچ‌خورده، طناب نسوز بافته‌ شده، طناب فیبر سرامیکی به هم تابیده‌ شده، طناب سرامیکی به‌ صورت مربع بافته‌ شده و غیره طبقه‌بندی کرد.

طناب عمدتاً برای حفظ حرارت و عایق حرارت است که برای بسته‌بندی درز انبساط برای آجرنسوز در کوره، درزبند مکانیکی با درجه حرارت بالا و فشار بالا، پمپ و شیرهای صنعتی مناسب است.

 

شکل های مختلف طناب فایبر

طناب سرامیکی پیچیده سه لایه

این محصول با پیچاندن سه لایه فیتیله الیاف سرامیکی تولید میگردد. این محصول نسبتا نرم بوده و نسبت به سایر طناب نسوز و پکینگ نسوز ، دانسیته کمتری دارد. از طرفی، این محصول دارای مقداری Inconel بوده که به شدت مقاومت در برابر شرایط بد مکانیکی را بالا میبرد.

طناب نسوز با دانسیته بالا

طناب نسوز با دانسیته بالا، از بسیاری از رشته های الیاف سرامیکی به وجود آمده اند که سه لایه، به هم پیچیده شده اند و نتیجه آن محصولی است که دانسیته بالایی دارد و از طناب پیچیده سه لایه بادوام تر است.

پکینگ نسوز با سطح مقطع دایره و مربع

این محصولات چگال ترین محصول از بین طناب فایبر و پکینگ نسوز ارائه شده شرکت دیرگداز اهواز هستند. الیاف سرامیکی به شکل قیطان در آمده اند تا بیشترین مقاموت در برابر کارکرد بد مکانیکی را فراهم آورند. گذشته از استحکام بسیار عالی، زمانی که این محصولات بریده شوند از هم گسیختگی کمی از خود نشان میدهند

مزیت های استفاده از طناب نسوز و پکینگ نسوز ؟

طناب نسوز و پکینگ نسوز در برابر اکسیداسیون و احیاء مقاوم اند و اگر توسط آب یا بخار مرطوب گردند، به محض خشک شده خصوصیات حرارتی آنها بطور کامل باز میگردد. ویژگی‌های طناب به شرح زیر می‌باشند:

 • خاصیت شکل پذیری و ارتجاعی فوق العاده
 • مقاومت شیمیایی عالی به جز در برابر اسید فسفریک، اسید هیدروفلریک و قلیایی قوی
 • مقاومت بالا در برابر سایش
 • مقاومت عالی در برابر اکسایش و کاهش شیمیایی
 • با دوام و استحکام بالا
 • مقاوم در برابر فشردگی
 • جمع شدگی کم در دماهای بالا
 • سبکی و وزن کم
 • انتقال حرارت کم

  مشاوره تلفنی