واشر لاستیکی

واشر لاستیکی نسوز در صنایع گوناگون به خصوص در مجموعه های تولید فلنچ، پتروشیمی، ذوب فلزات، سیمان، شیمیایی و … استفاده می شود. قیمت گسکت لاستیکی و کلینگریت به مواد تشکیل دهنده این درزبند بستگی دارد. تولید واشر ضد حرارت لاستیکی از مخلوط کردن پودر آزبست یا پنبه نسوز با رزین های لاستیکی مانند SBR، NBR و NR صورت می گیرد. با توجه به این ترکیب این محصول دارای انعطاف پذیری بالای بوده و با در نظر گرفتن شرایط محیطی تحمل دمای بین ۱۰۰ تا ۵۵۰ درجه سانتی گراد را دارد.

واشر لاستیکی نسوز چیست؟

واشرها معمولا از جنس لاستیک یا فلز ساخته می شوند. هدف هر نوع واشر، عایق کردن نقاط پیوند لوله ها و سطوح است. بعضی از وشارهای لاستیکی با توجه به مواد به کار رفته در آن دارای خاصیت نسوز بودن است. این مدل واشرها از ورق های مقاوم در برابر حرارت های بالا ساخته شده است و از این رو به آن واشر نسوز می گویند.

مواد استفاده شده در تولید واشرهای لاستیکی نسوز

این محصول می تواند از جنس های متنوعی با ورق های نسوز متفاوت تولید می شود. یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ورق های آن، ورق کلینگریت است. این نوع ورق از ترکیبات پودر آزبست با چندین رزین دیگر است. استفاده از این نوع ترکیب موجب شده است تا واشر نسوز آب بند دارای تحمل حرارتی بالای است و با توجه به محیط استفاده شده آن در مدل های گوناگون است. در ادامه شما را با دو ماده کاربردی در تولید وشار ضد حرارت یا نسوز لاستیکی اشنا می کنیم.

سیلیکون

سیلیکون ها با توجه به داشتن خاصیت ضد حرارت تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد و برودت منفی ۳۰ درجه سانتی گراد؛ می تواند خواص الاستیکی خود را حفظ نماید.

الاستومر وایتون

وایتون در دمای بالا تا ۳۵۰ درجه سانتی گراد و بیشتر اسیدها و مواد شیمیایی کاربرد دارد.

در ضمن واشر لاستیکی ضد حرارت در قطرهای بالا با مواد زیر تهیه می شود:

  1. کائوچو مصنوعی
  2. کائوچو طبیعی
  3. ضد گاز و مواد خورنده
  4. ضد اسید
  5. ضد روغن
  6. ضد مواد
  7. ضد حرارت

    مشاوره تلفنی